to 18.06 Laukontorin lipunmyynti avoinna poikkeuksellisesti juhannusaattona pe 19.6. ja la 20.6. klo 11-18. Juhannusristeilyt Laukontorilta laiturilta 3 (Kehräsaaren vierestä).

Tervetuloa viettämään unohtumatonta iltaa Vanajaveden upeisiin järvimaisemiin! Risteilyn tunnelmasta vastaa Irwinin Lapset Duo, joka tuo laivan kannelle aidon Irwin-hengen, huumorin ja suomalaisen iskelmäkansan rakastamat klassikot.

Vanajaveden laineilla kaikuvat illan aikana muun muassa Rentun ruusu, Ei tippa tapa ja Poing Poing Poing – laulut, jotka ovat viihdyttäneet suomalaisia sukupolvesta toiseen. Samalla nautitaan Hämeen sydämen kauniista järvimaisemista, joihin myös Hämeenlinnassa varttuneen Irwin Goodmanin elämä ja tarina vahvasti liittyvät.

Laivaranta, Hämeenlinna
27.6.2026 Lauantaina Klo 19.00-22.00

Risteily aikuinen: 35 €

Hinnat ovat verkkokauppamme online-hintoja. Laivasta ostettaessa lippulisä 5 €/ lippu. Oikeudet muutoksiin pidätetään. Tarkistathan toteutuvat risteilyt ja ajantasaiset aikataulut tapahtumakalenteristamme

Tervetuloa viettämään unohtumatonta iltaa Vanajaveden upeisiin järvimaisemiin! Risteilyn tunnelmasta vastaa Irwinin Lapset Duo, joka tuo laivaan aidon Irwin-hengen, huumorin ja suomalaisen iskelmäkansan rakastamat klassikot.

Irwinin Lapset Duo ei ole pelkkä tribuuttiyhtye – se on pala elävää suomalaista musiikkihistoriaa. Vuonna 1981 perustettu ja itse mestarin, Antti Hammarbergin, rinnalla marinoitunut kokoonpano tuo aidoimman Irwin-kokemuksen kuulijalle.

Kun Irwinin Lapset Duo lyövät tahdin, Rentun ruusu ja Ei tippa tapa soivat juuri sillä alkuperäisellä, ronskilla otteella, joka villitsi kansan jo vuosikymmeniä sitten.