+358 10 422 5600
asiakaspalvelu@hopealinja.fi
Tarjoamme tänä kesänä upean moniaistillisen kokemuksen, joka yhdistää järvimatkailun ja musiikin Laukon upeassa kartanomiljöössä. Hopealinjojen bussi lähtee keikkapäivinä Tampereelta klo 16.15. Bussi saapuu Laukkoon klo 17, keikka alkaa klo 18 ja paluumatka laivalla Tampereelle klo 20.00. Tältä sivulta voit ostaa bussimatkan Laukkoon ja paluun laivalla, tai pelkän paluun laivalla.
Tarjoamme tänä kesänä upean moniaistillisen kokemuksen, joka yhdistää järvimatkailun ja musiikin Laukon upeassa kartanomiljöössä. Voit ostaa lippu/laiva -paketin tai pelkän laivamatkan, jos keikkalippu on tullut jo hankittua. Tarjoamme myös bussivaihtoehdon. Tältä sivulta voit ostaa bussimatkan Laukkoon ja paluun laivalla, tai pelkän paluun laivalla.
Huom! Jos haluat lähteä Laukkoon laivalla löydät liput täältä.
Huom! Poikkeusaikataulut La 2.7 Litku Klemetti + Lyyti: paluulaiva 21:00-23:00 La 9.7 Maija Vilkkumaa: paluulaiva 19:30-21:30 Pe 5.8 ja la 6.8. tarjolla vain bussikuljetukset La 13.8 Irina: paluulaiva 19:30-21:30 pe 19.8 Diandra: paluulaiva 19:30-21:30
Hinnat: Meno-paluu: 38 € Meno-paluu sis. keikkalipun: 67 €
Hinnat ovat verkkokauppamme online-hintoja. Laukontorin lipunmyynnistä tai laivasta ostettaessa lippulisä 2 €/ lippu. Oikeudet muutoksiin pidätetään. Tarkistathan toteutuvat risteilyt ja ajantasaiset aikataulut tapahtumakalenteristamme.
Astu bussiin ja lähde Laukkoon nauttimaan. Matkan päässä sinua odottaa upea musiikkielämys. Silver Starilla voit nauttia Pyhäjärven upeista maisemista paluumatkan ajan ja nauttia virvokkeita tai ruokailla laivalla. Laivaristeilyissä on mukana aimo annos historian havinaa, sillä Laukontori on saanut alkunsa ja nimensä Laukon kartanolta 1860-luvulla Tampereen alarantaan liikennöineestä Laukko-laivasta. Lue lisää Pyhäjärven vanhimmasta ja kauneimmasta risteilyreitistä täältä.
Laukon kesäkeikat pidetään Laukon kartanon satumaisessa puistossa. Kesällä 2022 luvassa on kaksikymmentä keikkaa ja konserttia. Timanttiset kattaukset niin popin ja rockin kuin jazzin ja klassisen ystäville. Samalla lipulla näet ja koet aina myös Laukon suuren taidekesän.
Johanna Rusanen | la 18.6. Waltteri Torikka | pe 1.7. Litku Klemetti + Lyyti | la 2.7. Timo Lassy Trio | ke 6.7. J. Karjalainen | pe 8.7. Maija Vilkkumaa | la 9.7. Jukka Perko Swingtet | ke 13.7. Katri Ylander | pe 15.7. Jarkko Ahola | la 16.7. Maustetytöt X Agents | ke 20.7. Erin | la 23.7. Ellinoora | to 28.7. Vesterinen Yhtyeineen | la 30.7. Steve ‘n’ Seagulls | pe 5.8. Olavi Uusivirta | la 6.8. Maria Ylipää & Ystävät | pe 12.8. Irina | la 13.8. Diandra | pe 19.8.